Amerika Daha Fazla Aşı Paylaşacak!

ABD başkanı Joe Biden'ın yaptığı son açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri, diğer ülkelere milyonlarca aşı yardımı yapmaya devam edecek.

ABONE OL
Mayıs 18, 2021 03:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Coronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında yer alan Amerika Birleşik Devletleri sürekli olarak aşı yardımı yapıyor diğer ülkelere. 4 Temmuz tarihine kadar teslim etmeyi taahhüt ettikleri 60 milyon Astrazeneca aşı yardımı bulunmaktadır. 17 Mayıs günü Joe Biden’ın yaptığı açıklamaya göre, 20 milyon ekstra Covid-19 aşı yardımı daha yapılacak. Böylelikle ABD’nin diğer ülkelere yapacağı toplam aşı yardımı 80 milyonu bulacak.

Biden’ın açıklamasında belirttiğine göre sonradan eklenen 20 milyon doz aşıların markası Astrazeneca, Moderna, Pfizer ve Johnson & Johnson olacak.

Biden’ın yaptığı açıklamaya göre “Kendi ülkemizde güvenli olabilmemiz için dünyada aşı ihtiyacı olanlara yardım etmeliyiz. Diğer insanlara yardım etmek, içinde bulunduğumuz dönemde en doğru davranış olacaktır. Doğru olan , mantıklı olan budur ve güçlü olan hareket budur.”

Başkanın açıklamasının devamında “Biz dünyayı kendi değerlerimizle, icatlarımızla ve Amerikalı insanların terbiyesiyle yönetmek istiyoruz.”
 
Beyaz Saray Covid-19 koordinatörü Jeff Zients’in aşı yardımı kampanyasının yönetiminde olacağı belirtildi. Bunu yaparken de Zients’e Ulusal Güvenlik Konseyi ve Eyalet Departmanı destek olacak.
 
Başkan Biden, Amerika’nın yaptığı aşı yardımı, dünyadaki diğer ülkelerin yaptıkları yardımın 5 katı kadardır.
 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.