İbrahim Tatlıses’in Aşkları!

ABONE OL
Mayıs 12, 2021 03:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk müziğinin en ses getiren şarkıcılarından birisi olan ve Ayağımda Kundura şarkısı ile inşaatlardan şöhrete hızlı bir geçiş yapan İbrahim Tatlıses’in hayatı inişli çıkışlıydı. Neler olmadı ki hayatında, en son kafasına kurşun yemesine karşın yaşama tutundu.

1952 yılında yedi çocuklu fakir bir ailenin , Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı’nın ilk çocuğu olarak Şanlıurfa da dünyaya geldi. Doğduğunda, babası hapiste olduğu için ilk kez demir parmaklıklar arasında gördü babasını. Belirli bir zaman sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmeye karar verir. İstanbul’a gelen Tatlıses ve Ailesi burada bulunan akrabalarının yanına yerleşir ve bir çok işlerde çalışır, 70 li yılların ortalarında inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi işler yapan İbrahim Tatlıses, 80’lerin başında kendisini şöhret basamaklarını tırmanırken buldu. İbrahim Tatlı, İstanbul’a geldiğinde müzisyen Yılmaz Tatlıses’le tanıştı ve Tatlı olan soy ismini Yılmaz Tatlıses’in tavsiyesiyle Tatlıses olarak değiştirdi. Müzik çevrelerince çok özel kabul edilen sesi sayesinde, kısa zamanda İstanbul’da sahne almaya başladı. 1977 de “Ayağında Kundura” albümü ile müzik piyasasına giriş yapmış oldu. Sonrasını biliyorsunuz zaten.

Bu haberimizde sizlerle İbrahim Tatlıses’in evliliklerini, sevgililerini listeleyeceğiz.

1. Adalet Durak

İbrahim Tatlıses’in resmi nikahlı ilk eşi, Şanlıurfa’da evlenmiş olduğu ve 3 çocuğunun annesi olan Adalet Durak oldu. Bu evlilikten olan çocuklarının Ahmet Tatlı, Gülden Tatlı ve Gülşen Tatlı’dır. Ahmet Tatlı’nın adını medyada uzun süre duyduk.

2. Perihan Savaş

Adalet Hanım’dan sonra, 1979 yılında sinema sektörünün güzel yüzlerinden birisi olan Perihan Savaş ile birlikte olmaya başladı. İbrahim Tatlıses ile Perihan Savaş’ın tanışması 1979 yılında birlikte rol aldıkları Kara Yazma filmine dayanıyor. İbrahim Tatlıses’in şiddet nedeniyle biten bu birlikteliğinden Melek Zübeyde adında bir kızı bulunuyor.

Bu şiddet olayı ile ilgili olarak Perihan Savaş’ın gazetelere yaptığı açıklamaya göre İbrahim Tatlıses tarafından kaçırılmış ve 7 saat boyunca dövülmüş. Bunun üzerine Perihan Hanım, İbrahim Tatlıses’in ruh hastası olduğunu söylemiş ve tutuklanması istemiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Savaş’ın gözünün morarmış, sol kaşının da patlamış olduğu görüldü.

3. Hülya Avşar

Her ne kadar resmi olarak açıklanmamış olsa da İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş ile ayrılığının ardından yine sinema sektöründen olan Hülya Avşar ile birlikteliğe başladı. İbrahim Tatlıses “Mavi Mavi” ve “Hülya” şarkılarını da Hülya Avşar için yazmıştır.

4. Derya Tuna

İbrahim Tatlıses’in en uzun evliliği olan Derya Tuna ileydi. 18 yıl süren evliliğinden, günümüzde müzik piyasasında ses getiren İdo adındaki oğlu dünyaya gelmiştir. Resmi nikahlı olmayan bu birlikteliğin sona ermesinin nedeni ise İbrahim Tatlıses’in Derya Tuna’yı aldatması oldu. Derya Tuna ile ayrılık aşaması da olaylı oldu. O dönemde Derya Hanım’a karşı yapılan silahlı saldırı uzun süre medayada yer almıştı.

5. IŞIL ÇATAK

İbrahim Tatlıses’in bir diğer ilişkisi de 1989 yılında Işıl Çatak ile oldu. Derya Tuna ile ilişkisi devam ederken Işıl Çatak ile birlikte olduğunu medyada kızı Dilan Çatak’ın ortaya çıkması ile duyduk. Kızı Dilan ile yapılan DNA testinin pozitif çıkması sonucunda bu ilişkisi de ortaya çıktı Tatlıses’in. Dilan Çatak da müzik sektöründe yer alıyor.

6. ASENA

Derya Tuna’dan sonra İbrahim Tatlıses’in gönlünün sultanı Asena oldu. Asena, İbo Show’da dansöz olarak çalışıyordu ve ikili böyle tanışmıştı. Asena Onur Çakmak da İbrahim Tatlıses ile ayrılığı sonrasında silahlı saldırıya uğradı. İlişkileri ile ilgili olarak Asena’nın yaptığı açıklam şu şekilde oldu: “İlişkimiz 2000 senesinde başladı. 2001 senesinde kulağıma dedikodular gelmeye başladı. Yalan şeyler de olabileceğini düşünerek kendisine sordum. Bana yalan olduğunu söyleyince hayatıma devam ettim. Bir ihanetini yakaladım, çevresindekiler beni ikna ettiler ve affettim. Sonra bir kez daha yakaladım, her şey ortaya çıktı. Birini, birilerinin evinde gördüm. Buna şahit olanları da Allaha havale edip terk ettim.

7. Ayşegül Yıldız

İbrahim Tatlıses’in bir sonraki sevgilisi ve ikinci resmi nikahlı eşi ise Ayşegül Yıldız oldu. Ayşegül Hanım ve Asena arasında bir kavga da medyaya yansımıştı o dönemde. 2011 yılında başlayan evlilikleri 2013 yılında sona erdi. İkilinin bu evlilikten Elif Ada adında kızı bulunmaktadır.

8. Damla Buket Çakıcı

İbrahim Tatlıses’in uzun süre asistanlığını yapan Damla Buket Çakıcı ile ilişki yaşadıkları medyaya yansımıştı. İbrahim Tatlıses silahlı saldırıya uğradığında yanında Damla Çakıcı vardı. Evliliğe doğru gittiği iddia edilen ilişkilerini bitirdiklerini ikili birlikte duyurdular.

9. Gülçin Karakaya

İbrahim Tatlıses’in son ilişkisi ise yine asistanıyla. Kendisinden 43 yaş küçük olan genç asistanı Gülçin Karakaya ile olan ilişkisini de yeniden ekranlara gelen İbo Show’da açıkladı. Aralarında resmi nikah olmadığını da daha sonraki açıklamalarında anlattı Tatlıses.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.