Sedat Peker’in Açıklamaları: 2. Bölüm (mehmet ağar ve pelikancıların Gerçek Yüzü)

Sedat Peker, ikinci videoda da kendi evine yapılan operasyonu anlatmaya devam ediyor. Kedi tecavüzcülerine direniş operasyonu olarak adlandırdığı operasyonu anlattığı bu videoyu “mehmet ağar ve pelikancıların Gerçek Yüzü ( Ödeşmek Adettendir!)” başlığıyla sundu.

Bir önceki bölümde çocuklarının yaşadığı travmayı anlatan Peker, bu videoda da eşinin yaşadıklarını anlatıyor. Bir önceki videoda bahsettiği 2 bayan polis konusuna açıklık getiriyor. O polislerin, eşinin özel eşyalarını araması için özel olarak operasyon başladıktan 2 saat sonra geldiğini anlattı. Kendi evine yapılan operasyonda kendisini küçültmek ve aşağılamak için kadın polis göndermediklerini iddia etti.

Beykoz Konakları’nda Ne Oldu?

Tolga Ağar ve kız arkadaşının, arkadaşı Emir Sarıgül’ün Beykoz Konakları’ndaki evinde eğlenirken kokain ve içki aldıkları için kafalarının iyi olduğu bir anda kızın Nusret’in (Et lokantası sahibi olan Nusret) kendisini rahatsız ettiğinden dert yandığını söyledi Peker. Kızla Nusret’in daha önceden sevgili olduklarını da söylüyor. Nusret’i arayıp tehdit eden Tolga Ağar’a karşılık olarak Nusret’in küfür ettiğini ve bunu kendine yediremeyen milletvekili Tolga Ağar’ın silahını çıkarıp evin içine sıktığını anlatıyor. Silah sesini duyan ve evi olayın geçtiği yere yakın olan Mehmet Ağar’la birlikte Sezgin Baran Korkmaz da geliyor. 

Related Post

Hikayenin daha sonra üzerine yıkıldığı, Emir Sarıgül’ün şoförü Selim Taşdemir’in de ordaymış. Polis eve geliyor ve Mehmet Ağar’ın tüm ısrarlarına rağmen kayıt tutuluyor ve şoför cezaevine gönderiliyor.

Tolga Ağar’ın Yabancı Uyruklu Kız Arkadaşını Kim Öldürdü?

Sedat Peker’in anlattığına göre Tolga Ağar’ın yabancı uyruklu bir kız arkadaşı, Tolga Ağar’ın kendisine tecavüz ettiği iddiasıyla jandarymaya şikayette bulunuyor. Mehmet Ağar, helikopterle Tolga Ağar’ı aldırıyor ve sonraki gün 18 yaşındaki zavallı kız ölü bulunuyor.

Kadın haklarını,kadın cinayetlerini protesto eden sosyal toplum kuruluşlarının bu cinayeti sorgulamamasının nedeninin derin devletin başında Mehmet Ağar’ın olmasını neden gösteriyor Peker.

“Uyuşturucudan Tek Kuruş Para Kazanmadım!”

Kendisine karşı yapılan operasyona, narkotik polisinin de katıldığını belirten Peker, hayatı boyunca uyuşturucudan tek kuruş para kazanmadığını söyledi. 

Dünyada en çok uyuşturucu tüketilen ikinci şehrin İstanbul, üçüncüsünün ise Adana olduğunu belirtti. Kolombiya Limanında yakalanan 4 ton 900kg uyuşturucunun Türkiye’ye gönderileceği açıklanmış olmasına rağmen Türkiye’de herhangi bir soruşturma yapılmıyor. Bunun üzerine gidilmemiş olmasına rağmen kendi evine narkotik polislerinin gelmesinden dert yanıyor Sedat Peker.

“Türkiye’nin Escobar’ı Mehmet Ağar’dır”

Derin devletin başı Mehmet Ağar’ın gözaltına alınan Altunbaş’ı kurtarmak için emniyet amrinin aradığını ve bunu emir olarak alan emniyet amirinin hemen talimatı yerine getirdiğini belirtiyor.

Mehmet Ağar’ı Pablo Escobar ile karşılaştıran Sedat Peker, Mehmet Ağar’ın da Escobar gibi hapishane kapattığını anlattı. Ağar hapishanede yatarken hapishanenin boşaltıldığı ve koruma polislerinin de kendisiyle birlikte orada kaldığını söyledi. Özel otel gibi yaptırılan hapishanede jakuzisinin de helikopter pistinin de olduğunu belirtti.

“Mübariz’i FETÖ ile Mehmet Ağar Tanıştırdı”

Sedat Peker’in videosunda değindiği bir diğer konu da polis kayıtlarında da yer aldığı üzere Mübariz Mansimov’u FETÖ ile tanıştıranın Mehmet Ağar olduğuydu. Mansimov, Ağar’ın itibarı kötüleşmesin diye her türlü desteği yapmış olmasına rağmen; Ağar onu FETÖcü olmakla suçlamış ve malvarlığına el koymuş.

İktidar değişse de Mehmet Ağar hep en önde olmayı devam ediyor. Mehmet Ağar’ın hayatınıı Napolyon döneminde polis başkanı olan Joseph Fouche’ye benzeten Peker, sonunun da benzeyeceğini iddia etti. Tüm malvarlığına el konulacağını ve herkesten uzakta bir yerde yaşamak zorunda bırakılacağını söylüyor.

Savcıyı dinlemeye aldılar

Sedat Peker’in dosyasını soruşturan savcıyı dinlemeye aldılar. Daha sonra da savcının dinlendiğini de savcıya duyurdular. Bu şekilde eğer Sedat Peker hakkında yapılacak olan soruşturmayı kendilerinin istediği gibi sürdürmesini sağladılar. Aksi bir rapor sunması durumunda Savcı ile Sedat Peker’in bağlantısı var şeklinde bir haber yayınlanacağını belirtti Peker.

Sedat Peker’in operasyondan neden 20 gün sonra açıklama yaptığı da cevap bekleyen bir diğer soruydu. Peker, bunu da netleştiriyor bu videosunda. Açıklama yapmak için öncelikle ailesini yanına aldırmak istediğini ve onların güvenliğinden emin olmak istediğini söylüyor. 

This website uses cookies.