Sedat Peker’in Açıklamaları: 3. Bölüm (Derin Devletçiler, Pelikancılar; Bir Tripoda, Bir Kameraya Yenileceksiniz)

Sedat Peker’in yayınladığı 1 saatlik üçüncü videosunun başlığını bu kez “Derin Devletçiler, Pelikancılar; Bir Tripoda, Bir Kameraya Yenileceksiniz” olarak ayarladı. Bu videosunda da Mehmet Ağar’ı ve oğlu Tolga Ağar’ı ifşa etmeye devam ediyor. Pelikancıları ve derin devleti bir kamera ve tripod ile yeneceğini söyledi.

Sedat Peker, öncelikli olarak bir önceki açıklamasına cevaben Jandarma’nın yaptığı açıklmaya cevap verdi. Jandarmanın 18 yaşındaki kızın helikopterle alınmadığı şeklindeki açıklamasına cevap olarak, bir önceki videoda kendisinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Tolga Ağar’ın helikopter ile alındığını söyleyerek açıklamasını düzeltti. 18 yaşındaki kızın ölümünün üzerine kimsenin gitmemesini eleştirdi.

Sedat Peker’in emireri gibi çalışan gazetecilerin bu haberi hiçbir yerde yazmamış olmasından dolayı gazetecileri de suçladı. Kendisini yılın işadamı olarak yazan gazetecilerin kısa süre sonra kendisini suç örgütü lideri olarak yazmasından dolayı medyayı iki yüzlü davranmakla suçluyor.

Related Post

“Pelikancılar Benimle Röportaj Yapmak İçin Birini Gönderdiler”

Sedat Peker, pelikancıların başı olarak geçen Süheyb adında birinin, kendisi ile konuşması için bir gazeteciyi gönderdiğini söylüyor videosunda. Gazetecinin, milletvekili Tolga Ağar’ı hedef almasından dolayı devlete karşı bir oluşum içerisinde olup olmadığını sormasına şaşırdığını söyledi Sedat Peker.

Hakan Fidan ile Mehmet Ağar’ın arasının açık olmasından dolayı, Hakan Fidan ile birleşip devlete zarar vermeye çalıştığının iddia edildiğini söyledi kendisiyle konuşmaya gelen gazeteci.

Damat Berat Albayrak’ın ailesinin sahibi olduğu Turkuaz Medya’nın kanalı olan ATV’de yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Sedat Peker’e gönderme yapmışlar. Dizide birden Peker diye bir karakter sokulduğunu ve Sedat Peker’e ithafen “Peker yine boş konuşuyor” dediğini söyledi. Bununla alakalı olarak çocukluk arkadaşı Oktay Kaynarca’yı arayıp teyit ettiğini söyledi.

“Beni Türkiye’ye Getirmek İçin Fas’a İnsansız Hava Aracı Hibe Ettiniz”

Kendisini itibarsızlaştırmak için her türlü yolun denendiğini belirten Sedat Peker, kadın satıcılarının evine bile kadın polis gönderilirken, kendi evinin aranmasına kadın polis gönderilmediğini söyledi. 

Sedat Peker, kendisinin Fas’tan getirilmesine Fas yetkililerinin izin vermesi için Fas’a İnsansız Hava Aracı hibe edildiğini iddia etti. Şu anda Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğunu söyleyen Sedat Peker, İtalya ve BAE’nin izin verdiğini fakat Fas’ın uçuş iznini iptal ettiğini söyledi. Fas Kralı, kendisine teslim olanları kimseye teslim etmediği için Fas’ta sorunun çözüldüğünü açıkladı videoda.

“Recep Tayyip Erdoğan’a Bir Kere Kötü Söz Söyletmedim”

Hiçbir konuşmasında cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili kötü birşey söylememesi dikkat çekiyor. Bununla birlikte Serhat Albayrak’ın da içinde bulunduğu pelikancıların ve derin devletin yer aldığı grubun, Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçek Türkiye’yi görmesine engel olduklarını belirtti.

Ergenekon davasından dolayı hapiste yattığı dönemde, diğer tüm koğuşlarda Ergenekoncular o dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a söverken ve hakkında kötü ifadeler kullanıyordu. Sedat Peker’in olduğu yerde hiç kimse Recep Tayyip Erdoğan’a tek kötü söz söyleyemediğini iddia etti Peker.

“Düşmanım Bile Bana Daha Fazla Saygı Gösterdi”

“PKK’ya yakın olan Sezgin Tanrıkulu bile Sedat Peker’in karısına çocuğuna yapılan saygısızlıktır şeklinde açıklama yaptı. Düşman olarak gördüğüm bu insan bile böyle düşünürken, benimle aynı safta olan Fevzi İşbaşaran gibiler bana ve aileme yapılanları iyi birşey gibi anlattılar” dedi. Bu konu ile ilgili bir atasözü de söyledi “Adamı düşmanın merhameti ya da dostun ihaneti yıkar“.

“Polis Katili’nin Ülkeye Giriş Yasağını Kaldırdı”

Polis kayıtlarında Edirne’de organize şubenin bir polisin vorzakonlar tarafından öldürüldüğü yer alıyor. Vorzakonların lideri Guli, sınır dışı edildi bundan dolayı. Fakat derin devletin başı Mehmet Ağar, bu adamın sınırdışı kararını kaldırtmıştır iddiasında bulundu Sedat Peker. Hatta bu iddiası ile alakalı olarak da eğer yalan olduğu kanıtlanırsa bileğini keseceğini söyledi. 

Mehmet Ağar, bu adamı Mübariz Mansimov’u öldürtmek için çağırdı ve sınırdışı kararını da bu nedenden dolayı kaldırtmıştır dedi Sedat Peker. Guli, Türkiye’ye gitmeden önce Sedat Peker’i aramış ve Mehmet Ağar’ın kendisinin koruduğunu söylemiş. Türkiye’ye gittiğinde de Guli öldürülmüş. Mansimov’un Bodrum’da el konulan milyar dolar değerindeki marina, büyük boyutta yatların o bölgede yanaşabileceği tek liman olmasından dolayı da kıymetlidir şeklinde devam etti açıklamasına. ! milyar doların üzerinde değeri olan marinayı sadece 29 milyon dolara satın aldıklarını söyledi Sedat Peker.

This website uses cookies.