WhatsApp ve Telegram Tartışması Sosyal Medaya!

Gizlilik sözleşmesi nedeniyle büyük sorun yaşayan WhatsApp ve en güçlü alternatifi olan Telegram arasında sosyal medyada ilginç bir tartışma yaşandı.

ABONE OL
Mayıs 16, 2021 12:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatırlanacağı üzere, WhatsApp tarafından gizlilik sözleşmesi sunulmuştur 2021’in ilk çeyreğinde. Büyük tepki çektiği için de bu sözleşme için erteleme önerildi ve 15 Mayıs günü ertelemenin süresi doldu. Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenlerin Hesapları Silinmeyecek! ve WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi için süre doluyor! başlıklı yazılarımızda da belirttiğimiz üzere 15 Mayıs tarihinde dolan gizlilik sözleşmesi süresi hakkında yapılan açıklamada, WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin hesapları silinmeyecek fakat kısıtlamalar gelecek.

Aynı gün WhatsApp ve Telegram tartışması yaşandı sosyal medyada. Tartışmanın fitilini, Telegram’ın yaptığı paylaşım ateşledi. Paylaşılan görselde Windows çöp kutusunun zaman içerisinde nasıl değiştiği gösteriliyor. Bu akışa ek olarak da WhatsApp çöp kutusuna Facebook’un atıldığı bir görsel de eklenmiş paylaşımda.

WhatsApp da doğal olarak buna bir cevap yazdı hemen. Telegram’ın uçtan uca şifreleme kullanmamasını ve bunu da arkadaşının kulağına fısıldayan bir görsel paylaştı.

Telegram’ın da cevabı gecikmedi. Telegram’ın paylaşımında ise Apple ve Google’un yedekleme nedeniyle yazılarımıza erişebildiği yazıyor. Buna ek olarak, Whatsapp yazılarımızın sadece telefon numaramızı kullarak yüklenebilmesinden dolayı WhatsApp’ın da yazılarımıza erişebildiği belirtiliyor. Ayrıca kullanıcıların da bunun farkında olduğunu ve açık kaynak proje tercihlerini buna göre yaptıkları belirtildi.

WhatsApp’tan buna bir cevap gelmedi şimdilik.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.